Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır ?

DOĞRU YÜZÜK ÖLÇÜSÜ ALMANIN PÜF NOKTALARI

Herkesin parmak ölçüsü farklıdır ve bu yüzden ortalama olarak ve ya standart yüzük ölçüsü diye genel bir ölçü yoktur.Parmak ölçüleri 6 ile 36 ölçüleri arasında bir değere sahiptir.

Siparişinizi verirken doğru ölçü aldığınızdan emin olmalısınız.Size anlatacağım yöntemler ile şimdi yüzük ölçünüzü alabilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kişiden kişiye değişen parmak ölçüsü alma konusu kimi zaman içinden çıkılması zor bir hal alabilmektedir.

Parmağınızın ölçüsünü bilmeniz aldığınız yüzüğün parmağınızda hayalinizdeki gibi durması için büyük önem taşıyor. 

Parmak ölçüsü almak dikkat işidir. Yüzüğünüzün parmağınızda dönmesini ya da parmağınızı sıkmasını istemiyorsanız ölçü alırken dikkatle hareket etmeniz gerek. Yüzük ölçünüzü milimle aldığınızı unutmamalısınız.

Profesyonel Ölçüm İle Yüzük Ölçüsü Hesaplama

En doğru ve net sonucu elde edilen yöntem: Profesyonel ölçüm. Bu yöntem yakınınızda kuyumcu ve ya gümüşçüden ücretsiz olarak parmak ölçünüzü öğrenmektir. 

Uygulama ile Yüzük İç Çapının Belirlenmesi

 

Android Telefon

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vbtechlabs.ringsizer&hl=en_US&gl=US

 

Vermiş olduğum linke tıklayıp ücretsiz olarak telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde kullanmakta olduğunuz veya parmağınıza olan bir yüzüğün ölçüsünü kolayca öğrenebilirsiniz.

İndirmiş olduğunuz uygulamayı açtığınızda karşısınıza çıkan Size My Ring yazısına tıkladığınızda karşısınıza iki düz çizgi çıkacaktır. Yüzüğünüzü ve ya parmağınızı bu çizgilerin arasına koyarak altta bulunan (-) ve (+) butonlarına tıklayarak İndian Size yazısının altında bulanan Rakam sizin ölçünüzü verecektir. Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta yüzüğünüzün iç kısmı çizgilerin içinde olmasıdır.

Yüzük Çapının Belirlenmesi Yöntemi 

Kullanmakta olduğunuz veya parmağınıza olan bir yüzüğün olması durumunda yüzük ölçüsü nasıl alınır? sorusunun karşılığı olarak oldukça doğru sonuçlar verebilen yöntemdir. Mevcut yüzük bir düz zemine koyulur ve ardından bir cetvel yardımıyla, yüzüğün içerisinden ve iki nokta arasında yapılacak olan ölçüm ile çapı, mm cinsinden belirlenir. Belirlenen bu ölçü , mm karşısında yukarıdaki ölçü tablosundaki ölçü/numara karşılığına göre belirlenebilir.

İp ile Yüzük Ölçüsü Hesaplama

Yüzük ölçüsü alma konusunda en kolay yöntemlerden biri ip kullanmaktır. İp yerine kurdele ya da şerit şeklinde bir kağıt da kullanabilirsiniz. Kullandığınız ipi, yüzük parmağınıza dolayın ve iki ucun birleştiği noktayı işaretleyin. Daha sonra milimetrik bir cetvel üzerinde işaretlediğiniz uzunluğu ölçün. Çıkan sonuç size yüzük parmağınızın çevre ölçüsünü verecektir. Sonrasında ölçü tablosundaki çevre ölçülerinden çıkan sonucun karşılığını bulun. İşte bu kadar! Tüm yüzük parmak ölçüsü alma metodlarında olduğu gibi bu yöntemi uygularken de çok dikkatli olmalısınız. Aksi halde milim kaçırıp yüzüğünüzün bol ya da dar olmasına sebep olabilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır